Saturday, October 17, 2015

Stabiilsus portfellis

Olen pidanud investeeringute tabelit, kus arvutan välja tootluse, selle silutud 6 kuu keskmise, korrutise aasta peale jne. Ennast on häirinud tootluse ebaühtlus, mis on ühelt poolt tingitud ka pikemalt positsioonis olekust - nii on võimalik, et ühe trade'i pluss jääb ühte kuusse, kahjumi osa teise. Pikemaid positsioone ei võta ka nii tihti, seega ei toimu ka sellist tasandumist.
Igal juhul võtsin ette Sharpe ratio. Võtan aluseks numbrid kuu baasil. Standardhälbe ja riskivabast suurema tootluse arvutan jooksva 12 kuu keskmisena. Riskivaba tootlusena kasutan igas kuus kuu alguses oleva 10 Year US Treasury Note Yield'i  (Stockchart'is $TNX) jagatuna 12-ga.

Viimase 6 kuu numbrid on olnud:


0.10 0.26 0.47 0.36 0.33 0.37
Apr'15 May'15 Jun'15 Jul'15 Aug'15 Sep'15

Kuidas neid numbreid hinnata? Ega väga ei oskagi, sest palju neid numbreid avalikult saada on. Lisaks on need väga sõltuvad sellest, mismoodi nad on arvutatud. Lisaks Sharpe ratio'le on loomulikult oluline ka tootlus, sest suvaline riskivaba tootlust ületav tähtajaline hoius läheneb selle arvuga lõpmatusele, kui riskivaba tootlus on ühtlane. Vaatasin veebist, sattus ette blogipostitus. Seal öeldakse, et hea number on üle 1. Selle arvutamisel on aga aasta tootluse jagu toimunud ühtlustamist. Mul pole nii pikka ajalugu, et kuust pikemaid perioode liita. Vähemalt enda portfelli liikumise osas peaks see arvutus näitama ajas muutust.

No comments:

Post a Comment