Saturday, October 24, 2015

Tehnoloogia "hüppe" nädal

Möödunud nädalal toimus päris äkiline turgude hüpe. Lisaks keskpankade toele oli oluliseks teguriks selle tekitamisel kolme suure tehnoloogiafirma tulemuste avaldamine.
Turg on hüpanud augusti lõpu põhjast kõvasti ülesse. Enamuse peas hakkab kaduma mõte, et tulemas on ilmselt veel uus (topelt)põhi. Selle asja etteteadmine on sõna otseses mõttes väärt "miljonit dollarit". See, et ilmne ja üleüldine languse ootus on kadunud, annab selle toimumisele alust juurde. Paljud analüütikud on toonud välja, et ollakse mitmete tasemete järgi lähedal läbimurdele, mille järel languse tõanäosus selle aasta põhjadeni väheneb tunduvalt. Aga läbimurdele lähedal olek pole veel läbimurre.
Ma näen mõningaid asju, mis seni veel "lubavad" praeguse tõusu peatumist:

  • S&P 500 on augusti lõpust tõusnud 3 lainega, mille sees hetkel päris täpselt a=c.
  • Viimaste päevade tõusul on Russell 2000 jäänud maha S&P 500'st. Trendival tõusul on väikesed aktsiad tavaliselt liikumises eespool.
  • Minu listis välja toodud 10 suurema S&P aktsia seast tundub pildina (ilma tasemeid väga analüüsimata) vaid üks selge tõususuunaga olevat.
  • Volatiilsus on lõpetamas(nud) lainet allapoole.
Igal juhul on praegu veel "piir" kohesel tõusval stsenaariumil ees. See võib väga ruttu muutuda. Saab ainult vaadata ja oodata. Aabitsatõena peakski vast praegu neutraalne olema ning valima seisukoha vastavalt sellele, mida turg näitab (kui ma vaid ise suudaks nende baastarkuste järgi käituda).

Eelmisel nädalal oli suureks hüppe mootoriks nii S&P 500's kui Nasdaq 100's olulisel kohal olev Google. Google on eri kohtades erinevate sümbolitega, mul oli pikka aega probleem tema info saamisega analüüsisofti. See nädala lõpp sain selle algusest peale sinnas sisse. Kohe esmase joonistamisega tuli välja huvitav variant - väide on, et sel nädalal võis Google lõpetada (3) laine üles. Lisan siia nädalate graafiku tasemetega.

Graafiku kohta võib öelda, et lained on olnud natuke hoogsamad, kui standartsed fibonacci tasemed võiks olla. Standartne oleks olnud (3) lõpp 1,618 tasemel. Miks Google "lendab" paremini, kui keskmine firma, on ilmselt kõigile arusaadav.
Ootaks siis sellise lugemise järgi langust (4)-na. Küsimus oleks - kuhu? Üks standard oleks 38,2-50% korrektsiooni tasemeni (sinine kast). Kuna tõus oli pea 2,00-ni, siis päris 1,000-ni neljas laine ilmselt ei lange. Üks jälgitav tase oleks vast  1,382 (roheline joon). Täpsemalt aga alles tuleva liikumise seest vaadatuna.
Tuleva nädala alguses on tulemas Apple'i tulemused. Peavoolu meedia on tõstnud ootused selles väga taevasse. Minu graafikul on Apple 5 lainet teinud ülesse selle aasta kevadeks. Kui Google'i puhul oleks praegu alla 4. laine, siis Apple on teinud ülesse vast kõik 5 lainet ning korrigeeritakse kogu seda liikumist. Minu arust on korrektsioonist lõppemas b, millele võiks järgneda c alla. Lõpp võiks sobida 50-61,8% alla tipust. Näeme.


No comments:

Post a Comment