Tuesday, December 10, 2013

Kus me oleme?

Kõigepealt FXE (euro ETF) 30min graafik. Selle ETF-i kohta on öeldud, et see pole päris õige analüüsi tööriist, kuna valuuta on ikkagi ise midagi muud. Mul on aga mitmed asjad selle tuletispaberi peal sisukat infot näidanud. Lisatud on küll 30 min graafik, kuid ka siin vasakus ääres on näha, et täna pandi kinni eelmise suure languse alguses tehtud gap (valuutal endal seda nädala sees ju olla ei saagi, kuna kaubeldakse pidevalt).


Kõigil minu graafikul olevatel indikaatoritel on divergence. Seda võib juhtuda ka ilma järgneva pöördeta, kuid kui vaadata eelnevat tõusu, siis pole ühtegi sellist signaali veel olnud. Lahknevus peaks tekkima maksimaalselt 9-10 ajaperioodi jooksul (midagi sinna kanti on väidetud).

Kuld.


Kulla osas kirjutasin enne, et peale korrektsiooni on äkki hakkamas juba tõus (trendiv laine siis). Hetkel on aga liikumine ilma selge suunata samas vahemikus. Osad analüütikud väidavad (ka mina pean enda jaoks seda tõenäoliseks), et praegu on lõppemas b-laine. Selle järel võiks tulla üles c. Edasi on veel võimalus, et see a-b-c moodustab alles A, millele järgnevad veel B ja C. Kulla päevade graafikul on võimalus, et järgnevate päevade jooksul tekib MACD divergence. Siin joonisel on veetud jooned võimaliku kolmnurga jaoks. Eks on näha, kas midagi sellist tekib või võetakse kohe suund kuhugi kaugemale.

S&P liikus 29. novembri tipust alla väga 5-lise moodi. Täna sõideti väga üles seda korrigeerima (lainega, mis võiks olla 3-3-5). Kindlust ei saa kellelgi olla, mis toimub. Eelmisest tipust üle ei sõidetud, samas ka alla ei vajutud. Hetkel on ikka veel võimalus, et eelmise kuu lõpus tehti tipp. See paistab äkki juba homme. Selle vastu räägib, et muude indeksite osas on veel liikumisi tipu poole.
Ise kiirustasin kauplemispäeva alguseks arvuti taha, et indeks lühikeseks müüa. Praegu olen aga ootel ja "istun käte peal".

Võlakirjad.
(Ühise joonena) on võlakirjad eelmise nädala lõpus sõitnud välja eelmisest tootluse tipust. Nüüd tuldi selle taseme juurde tagasi. Kas on tegemist selle taseme "kontrollimisega", mille järel sõidetakse edasi?
Endal on natuke positsioone high-yield võlakirjade ja kinnisvara teemades, millede jaoks oleks soodus intressitaseme tõus. Nende positsioonidega on nii, et ühega on hetkel mulle tunduva järgi käimas 5-laineline, teistel nagu 3-ne korrektsioon. Samas fundamentaalselt võiksid nad liikuda intressi korrelatsioonist tulenevalt samamoodi. Aga eks paistab. Olen proovinud neil analüüsi, mis põhineb lainete (1. ja 2.) tippude pealt tõmmatud tasemetel. Probleem on (vähemalt seni minu jaoks), et väga kerge on segi ajada 1. ja 2. ning a ja b -d. Kui natuke targemaks saan, siis kirjutan ka siia. See meetod on minu arust avalikult veebi välja pandud.

Kõrvalmärkus:
Eelmisel neljapäeval kirjutasin oma arvamuse ühe aktsia (Apple) suuna muutuse kohta ka "avalikumasse" ruumi - LHV foorumisse. Umbes samal ajal tehti ka praeguse hetke tipp. Minu sealse kommentaari põhjuseks oli väga suur võimalus, et sel hetkel lõppes eelmise aasta sügisel alanud languse laine korrektsioon (hind läks paari kümnendiku $ kaugusele tõenäolisest pöörde tasemest), seal aga innustati kõiki ostma.
Sealne olukord vastab üllatavalt laineteoreetikute kirjeldusele tipu kohta: on valdavalt positiivsed kommentaarid, kõik on positiivselt meelestatud, minu hoiatusele, et pikk ei tasuks vähemalt hetkel olla, pandi "miinuseid".
Siin blogis olen ka eelmisel aastal Apple'i kohta üht-teist kirjutanud. Kuidagi on tagantjärele tunne, et see aktsia näitab küllaltki selgelt neid signaale, mida vaatan. Eelmise aasta lõpul ei olnud endal julgust lühikeseks minna, kuna tegu oli ikkagi "haibitud" liideraktsiaga. Praegu proovisin allapoole liikumist "sõita". Seis: üles on (tõenäoliselt) 3 lainet tehtud, isegi, kui tuleb üles 5 lainet, siis vahepeal on 4. laine allapoole. 5 väikest alla juba tehti, tänane (9. dets) tõus läks päris täpselt 61,8% vastu. Sobib (vähemalt väikese) languse pilti. Vaatame, mis tuleb. Natuke teeb murelikuks need mõned kümnendikud, mis oodatud tasemest puudu jäid. Hetkel ei ole endal tarkust öelda, kas see on normaalne.
Kasutan optsioone. Apple'i volatiilsuse jaoks on indeks VXAPL (on olemas IB-s, tõenäoliselt siis ka LHVTraderis) - Apple'i volatiilsus, mis aitab optsioonidega toimetada ning mille liikumine võiks eelneda aktsia enda hinna liikumisele.

No comments:

Post a Comment