Saturday, May 4, 2013

Võlakirjade järsk odavnemine

Täna hüppasid indeksid üle oma eelmiste tippude, osade varade puhul on sees lausa gap'id. Neid ei tahaks pidada jätku lubavateks, vaid mingil kujul tipu näitajatena. Tippu saab mingi küünalde muster näidata alles peale paari järgmist päeva - ootame.
Täna tuli välja kuu tähtsam USA tööjõu turu aruanne. Tööpuudus vähenes 0,1% võrra. See on viimasel ajal tavaks saanud trend. Selle numbri vähenemine on iseenesest tore, kuid see tekib osalt selle arvel, et osad inimesed loobuvad tööd otsimast ning teisalt sellest, et tööd tegevate töötajate töötatud tundide arv väheneb. Seda viimast soosib ka Obama tervishoiuprogrammide mõju - kui inimene ei tööta rohkem kui miinimumnõue tervisekindlustusele, siis saab kuludelt kokku hoida, täites näiteks eelmise 1 töökoha 2 inimesega (olen seda ka siin juba maininud).
Täna toimus ka USA riigi võlakirjade odavnemine. Ja seda mitte lihtsalt väikese trendi korrektsioonina, vaid lausa pika küünlana graafikutel. Praegu kõrval mängib mul Bloomberg, kus seletatakse USA võlakirjade odavnemist sellega, et Jaapanist tuleb vaba raha, mis ostab Euroopa võlakirju, viies  nende hindu üles. Selle tulemusel läheb raha sinna, kus hetkel on tõusev trend - ja seda ka välja USA võlakirjadest. Kindlasti on analoogse mõjuga lisaks Jaapanile ka EKP eilne intressi langetamise otsus.
Kas eile oli võlakirjade tipp?
Eks tulevik näitab, hästi ei taha seda veel uskuda. Samas graafikutel on praegune tase Fibonacci järgi päris loogiline oluline tase. Siin lehel on link võlakirja ETF-le BOND. Sel on mul juba ammu tõmmatud üks Fibonacci jaotus, mis püüdis altpoolt "klappida" oluliste tasemetega ja siis jätta üles tipu prognoosi. Kohendasin seda täna õige vähe, sobitades tipu täpselt kokku eilse sulgemishinnaga ja põhja eelmise aasta kauplemise alustamise alumise küünla äärega. Vähemalt 2 keskmist taset näitavad küllalt olulisi olnud tasemeid. Sellest ei saa loomulikult järeldada, et ei minda enam ülespoole. Küll võib aga üheks Fibonacci jaotuseks seda pidada, siis tulevad kõrgemad tasemed kunagi juba kordajatena.

No comments:

Post a Comment