Saturday, June 24, 2017

Kuld peaks kinnitama tõusu

Kirjutasin enne teisipäevast kauplemispäeva, et kullal oli 4h peal MACDh lahknemine. Tegelikult peale seda pole (mul - 4 tundi võib ajas erinevalt paikneda) 4h allpool signaali taset enam sulgunudki. Perioodi sees käidi ka allpool. Sellised liikumised on peavalu, kui minna positsiooni ja püüda positsiooni stop'iga kaitsta. Ka Elderi enda soovitused sellisteks olukordadeks on pigem teoreetilised.
Aga hetkeolukorrast. Oleme tõusnud, tõus kipub olem ülessepoole trendiv. Samas on väga hästi võimalikud trendivad lugemiseda allapoole. Kuld on vastu kahte olulist taset, millest läbiminek peaks oluliselt vähendama edasise languse tõenäosust.Vasakul pool on punased languse tasemed. Üldine reegel on, et 4 of 3 ei lähe (püsivalt) läbi 0.618 taseme.
Paremal on sinised tõusu tasemed. Väga sobilik on , et a =c (1.000 tase). Kui sellest läbi minnakse, siis tõenäosus, et tõus oli korrektiivne, väheneb pidevalt. Üldiselt ei lähe c üle 1.618 taseme. Metallide puhul ma ei imesta, kui ka kaugemale minnakse. 1.618 tase on aga üldiselt alles W3 ja 3-laineline liikumine sobib korrektsiooniks. Kindluse trendivaks liikumiseks annab liikumine üle 1.618 taseme ja see, kui selle sees juba peale 3 laine lõppu väike korrektsioon tehakse ja siis W5-ga üle W3 tipu minnakse.
Minu arust on praegu ilus setup, mille puhul pühapäeva õhtul hakatakse kauplema gap'iga ülespoole. See vähendab tunduvalt allapoole mineku tõenäosust (arvestades ka eelmises lõigus kirjutatut).

No comments:

Post a Comment