Saturday, February 6, 2016

Kullagrupp põhja kinnitamas

Eilne järsk tõus viis nii kulla kui ka kullatootjad nii kaugele, et ollakse väga lähedal ajaloolise põhja toimumise kinnitamisele.

Kulla pikaajaline (kogu korrektsiooni) graafik:

See graafik on tõmmatud projekteeritud tasemetena siin allpool viidatud esimeses artiklis toodud tasemetelt. Standard-tõus oleks siis 3. laine tasemele 1.618 ja sealt 4. laine alla kuni 1.000. Nagu artiklis kirjutatakse, on toorainetele omane lainete venimine, seepärast mindi 2.000 vastu. Allpool on 1.000 tasemest juba käidud kergelt allpool.
Languse sees tõmmatud projektsioonil käidi pea 2.000 vastu. Järgmine oluline tase oleks 2.382 ($886.8), kuid see on juba päris kaugel. Seega - kui 4. laine põhi pole veel ka tehtud, siis see jääb ilmselt ikka juba tehtud põhja kanti.

Päevade graafikul näeb asi välja järgmine:

Siin on huvitav kahe taseme 2.000 esimeselt projektsioonilt (extension) ja 1.000 teiselt projektsioonilt pea ideaalne kokkulangemine (confluence). Pea nende tasemete vastas käidigi detsembri alguses.

Tõusu tasemete nägemiseks on parem 240m graafik:

Siin on 4 taset punasega. Igast neist "läbisõit" tähendab, et tõenäosus uue põhja tegemiseks väheneb tunduvalt. Teine neist läbiti eilse liikumisega. Liikumise tugevus on ilmselt seletatav lühikeste positsioonide sulgemise vajadusega, vajadusega optsiooni turutegijatel ja fondide haldajatel pikkasid positsioone soetada.
Võimalikku tõusu näitaksid siin sinised tasemed. Jaanuari lõpuni oleks leading diagonal, siis  lühike korrektsioon ning praegu oleks alanud juba (iii) of 3. Kui see nii on, siis peaks ruttu jõutama vähemalt $1200 peale ja sealt korrigeerumine võiks püsida enam-vähem praguse hinna peal.

Kullatootjad (GDX) on ka julgelt ülesse läinud.

Siin toodud sinise kasti tase oli mul toodud võimalik põhja tasemena septembri jutus.
Teoreetiliselt on see veel võimalik (5 graafikul). Siis oleks lõpudiagonaal rohelises kanalis. Selle sees oleks veel natuke ruumi tõusta. Kuigi eilset tõusu ($17.11) üle oktoobri tipu ($17.04) võib pidada juba üheks kinnituseks, et põhi on tehtud. Selle versiooni lõplik välistus oleks tõus üle 2015.a. alguse tipu 23.22. Samas, kui jaanuari põhjast on juba üles minemas impulsslaine, siis ka selle esimene osalaine peaks saama selle taseme all läbi ja tulema korrektsioon peaaegu praeguse hinna tasemeni tagasi.

Olen toorainete (metallide) graafikuid seni liiga vähe analüüsinud. Kogu aeg mõtlesin, et "uduse" languse ajal pole need olulised. Samas oleks kogemuse mõttes see hea olnud - need käituvad ikka teistest varaklassidest erinevalt.

Igal juhul oleme hinnatasemetel, millest aastate pärast suure tõenäosusega vaid unistada saame. Lugesin täna ühe Elliott'i laineid kasutava analüüsimaja (selle kõige nimekama) juttu, et praegune põhi oleks vaid languse A, milele järgneb B üles ja siis C veel allapoole. Ma pole pikka aega nende jutte lugenud, kuid see lugemine tundus mulle väga "auklik". Analüüsi ei saa graafikul nii teha, et enne on mingi kinnisidee (deflatsioon) pähe võetud ning siis tuleb kuidagi iseenesest sellele ka graafikul tõestus. Graafik on ikka asi omaette - kui suuta neid vaadata nii, et mingeid "piiranguid" ajus pole, oleks asi väga hea.

P.S. 2015. aasta suvel kirjutasin Facebookis artiklitest kulla kohta. Sealt ei ole eriti lihtne leida neid vanu postitusi. Panen need viited ka siia:

A Different Perspective On A Top For Gold

The next great bull market: Gold $25,000


No comments:

Post a Comment