Tuesday, June 29, 2010

Kas häving on kätte jõudmas?

Maailm on viimasel ajal ka poliitikute näol aru saamas, et ennast juustest ülesse tõsta ei saa. Paljud valitsused on hakanud loobuma stimuleerimisest sellisel kujul. Mitmed märgid näitavad, et ka aktsiaturud näitavad ära, et selline tobedus, millega eelmisel aastal majandust tõsta prooviti, oli jama. Eks rahva raha raiskamise pooldajad leiavadki nüüd, et "näe, me ju ütlesime, et stimuleerimist tuleb jätkata", kuid las see jääda nende südametunnistusele.
Viimastel nädalatel on aktsiaturg peale kerget allavajumist kõikunud mingis hinnavahemikus, nagu otsides suunda, kuhu minna. Täna sattus mulle ette kaks graafiku analüüsi, mis ajaloolise statistika või graafikute õpikutarkuse toel ennustavad lähiajal kadu.
Money morning'u jutt räägib 10-nädalase ja 30-nädalase keskmise lõikumisest, mis ajalooliselt on suurt trendimuutust tähendanud. Eelnevate keskmiste järgi prognoos langemiseks kuni S&P tasemeni 862.
Teine video räägib, et nädalate baasil on moodustunud bearish engulfing, mida peetakse candlestick'ide juures küllaltki tugevaks indikaatoriks. Ka see lubab trendi murdumist alla. Selles osas oleks vaja muidugi kinnitust lähipäevadel, tänane liikumine on päris sinna poole. Pikem jutt neist signaalidest.
Järjest usutavamaks tundub minevat, et turg tõsiselt allapoole suuna võtabki, mis muudab asjatuks kõik need kulutatud triljonid, et inimeste psühholoogiat tõsta ja selle abil majandust tõusule pöörata.

No comments:

Post a Comment