Pea viis kuud tagasi kirjutasin Teslast. Siis olime tipust tulnud alla peaaegu kohta, mis oleks võinud olla väiksema korrektsiooni lõpp. Praegu on uudised läinud väga halvaendeliseks. Ja graafikul oleme tulnud kohta, kus kanali ja hinna järgi võiks toimuda pööre üles (selles mõttes see sobiks koos halbade uudistega). 50% sobib ka kolmanda laine korrektsiooniks. Mul on graafikul praegu ring-i jne., mis eelmisel graafikul vastasid araabia numbrite lugemisele, aga sellest peale pilti.
Koht oleks siis sobiv, et siit üles pöörata ja viies laine ülesse teha. Minu arvates peaks see olema väike ime ja mitte omane aktsiatele . Üldiselt ei käitu aktsiad nii emotsionaalselt nagu toorained, mille puhul on levinum, et mingis suunas liikumise lõpetab selle liikumise intensiivsem osa (Tesla on muidugi olnud väga emotsionaalne aktsia). Tehnilises analüüsis on küll arusaam, et liikumised võivad pöörata ka sellise gap'i järel oleva pöördega. Liikumine on aga olnud väga hoogne - see võiks olla pigem selle aasta languse kolmanda laine kolmas osalaine (mille keskele ka gap sobib). Kui see on nii, siis sobib eeltoodud joonise roheline alternatiivlugemine, mille puhul oli eelmisel kevadel laine (B) of (4) tipp
Languse hoogu sobib näitama (MACD siin) päevade graafik:
Kindlasti mõjutab Tesla liikumist turu üldine liikumine. Turg (S&P) ei otsustanud aga eelmisel nädalal, kas teha alla 5-ne laine ja lõpetada sellega suurem liikumine või minna üles peale 3-st ja teha mingi keerulisem struktuur. Kui turul hakkavad positiivsemad liikumised, siis TSLA karune sentiment (ja ilmselt piisavalt lühikesi positsioone - üle 20% kaubeldavatest) annab tõusule head kütust.
Kirjutan siia infot ja seisukohti, mis satuvad algajale investeerijale ette ning võiksid laiemalt huvitavad olla. Seda võtta mõtlemisainena, mitte mingil juhul soovitusena mingeid investeeringuid teha. Kunagi hiljem võiks seda blogi päevikuna vaadata - mis mõtted kunagi olid, mis mõistlik tundus jne. Eks tagantjärele tarkus on alati see kõige suurem.
Saturday, March 31, 2018
Wednesday, March 21, 2018
Põllumeestele võivad tulla paremad ajad.
Meie põllumehed on olnud raskes seisus. Ühelt poolt on meie regioonis probleemiks Venemaa ja seakatk, teiselt poolt pole selle äriga ka maailmaturul asjad praegu kõige paremini.
DBA on põllumajanduse ETF (kus on sees ka hea hulk võlakirju). Nädala lõpus sattus ette (stockcharts'i) analüüs, mis oli sellele graafikule vedanud vastupanujoone, millest mindi ülesse läbi. Praeguseks on sellest uuesti alla vajutud. See joon pole vast hetkel oluline, ma seda graafikule ei jätnud. Panin küll graafikule silma hakkava lugemise. Sel ETF-l pole pikemat ajalugu. Küllaltki ilmselt on tegemist korrektsiooniga koos kõige sellest tuleneva struktuuri ebakindlusega.
Ma ei ole siin jaganud (C)-d viieks, vaid see on seest 3-ne. Sageli on selline struktuur tähisega W-X-Y. Tundus nii kuidagi loomulikum. Ring-v peaks tulema 5-ne. Natuke oleks vaja veel tulla. Kõrgusena sobiks hästi sinine kast. Eriti selge oleks, kui MACD histogram teeks veel sutsuke negatiivse väärtuse ja siis ülesse pööraks.
Märkus: DBA investeerib futuuride kaudu põllumajandusse. Sellisel tegevusel on see matemaatika, et ETF-i väärtus ei kasva sama kiirelt kui aluseks olevatel varadel.
DBA on põllumajanduse ETF (kus on sees ka hea hulk võlakirju). Nädala lõpus sattus ette (stockcharts'i) analüüs, mis oli sellele graafikule vedanud vastupanujoone, millest mindi ülesse läbi. Praeguseks on sellest uuesti alla vajutud. See joon pole vast hetkel oluline, ma seda graafikule ei jätnud. Panin küll graafikule silma hakkava lugemise. Sel ETF-l pole pikemat ajalugu. Küllaltki ilmselt on tegemist korrektsiooniga koos kõige sellest tuleneva struktuuri ebakindlusega.
Ma ei ole siin jaganud (C)-d viieks, vaid see on seest 3-ne. Sageli on selline struktuur tähisega W-X-Y. Tundus nii kuidagi loomulikum. Ring-v peaks tulema 5-ne. Natuke oleks vaja veel tulla. Kõrgusena sobiks hästi sinine kast. Eriti selge oleks, kui MACD histogram teeks veel sutsuke negatiivse väärtuse ja siis ülesse pööraks.
Märkus: DBA investeerib futuuride kaudu põllumajandusse. Sellisel tegevusel on see matemaatika, et ETF-i väärtus ei kasva sama kiirelt kui aluseks olevatel varadel.
Facebooki skandaal ja järsk langus
Ma ei ole siinseid kirjutisi väga laiemale seltskonnale reklaaminud. Ikka mujalt tuttavatele inimestele, kel tundub huvi olema. Täna jagasin siit Euroopa panganduse juttu. Tagasisidena tuli mu eelnevale postitusele: "Ikka jätkub neid posijaid, šamaane ja silmamoondajaid siia maarjamaale." Nagu ma aru saan oli probleemiks see, et tõin välja lisaks arvatavale versioonile veel ka küllalt tõenäolise alternatiivi.
Tegelikult nii analüüs käibki. Asjade, mis alluvad tõenäosusele, puhul ei ole tõsiseltvõetav rääkida, et läheb kindlasti mingit kindlat mustrit mööda. Kui ma siin ka kunagi nii kirjutan, siis tähendab see ikkagi, et see on vaid minu arvates küllalt tõenäoline stsenaarium. Alati on teisi variante - arvuliselt palju, nende tõenäosus on erinev. Kõige selgem ja tõenäolisem on liikumine impulsslaine sees selle impulsslainelises alajaotuses. See on koht, kus on eelistatav kaubelda. Siin olen ma sageli just kirjutanud toimumas olevatest (toimunud, varsti tulevatest) pööretest. Need on kohad, kus on üldjuhul alati mitmeid küllalt tõenäolisi variante. Samas on need kohad, mis aitavad näidata, kus turg on ja kuhu tõenäoliselt suundumas. Kui lugeja ei tegele kauplemisega, siis pole vahet, kas pööre toimub sutsuke varem või hiljem. Kui aga kaubelda, siis peaks ise sarnased analüüsid (kui on analoogne meetod) graafikule kandma ja pidevalt jälgima, mis tasemetel midagi toimub ning mida näitavad indikaatorid.
Jagasin täna Facebookis Stockcharts'i postitust, milles analüüsiti, kas Facebooki viimase aja langust sai (ja kuidas) ette näha. Panin sinna juurde ka oma selle hetke graafiku.
Graafikust niipalju, et mulle sattus Facebook ette nädala lõpus ja alles siis panin ma sellele lugemise. Ideaaliks on graafikut muidugi pidevalt jälgida ja siis seda vajadusel kohandada. Minu graafikule on pandud lugemine nädalate ja päevade (viimane liikumise osa) pildi järgi. Ma nägin vähemalt 2-l inimesel teistsugust lugemist. Ja need pole päris suvalised inimesed, vaid kuuluvad minu arust sarnast metoodikat kasutavate tegelaste (keda ma loomulikult tean) maailma Top 5'de. Seega kindlasti tasub nende mõtteid tõsiselt võtta. Ma kasutasin siin väljendit "sarnast metoodikat", mitte "sama metoodikat". See tähendab, et mul on väike erinevus ja sellele siin toodu graafikul olev lugemine sobib. Küllalt tihti on minu analüüsile lained kuidagi kahtlased ja ei taha selgelt sobida. Siin on asi suhteliselt hästi sobiv. Eks näeme, kuidas läheb. Nende alternatiiv ei ole loomulikult palju erinev. Käimasolev korrektsioon on lihtsalt $10-15 sügavam.
Siis Facebooki päevade graafik ja argumendid ülesse minekuks ja alla tulekuks.
Alumine roheline joon, millest täna allpool oldi, on 200 päeva keskmine. Hakkasin täna mõtlema: ma pole küll kusagil kohanud selle kohta statistikat, kuid ma ei imestaks, kui see on kõige levinum indikaator, millega pullisust-karusust mõõdetakse. Seega selle alla vajumine oleks nagu väga karune näitaja. Samas on paljud analüütikud arvamusel, et paariprotsendine sellest joonest läbiminek ei ole veel lõplik näitaja. Kui nüüd ikkagi peaks üles mindama, siis tänane allpool käimine motiveeris kindlasti väga paljusid seda aktsiat (lühikeseks) müüma. (bear trap)
Mul on graafikul meie kaasmaalase Elderi propageeritud suuna muutmise MACD histogrami lahknevuse kohad. Punane nool alla on pandud MACD-st eemale ja tegelikult oligi 2 signaali. Elderi õpetus on, et kui esimesega oleks mindud lühikeseks, siis sellest positsioonist oleks välja stopitud, kui hind eelmist tippu ületas. Siis oleks uue signaaliga jälle lühikeseks mindud. All olev roheline ring ei ole veel signaal. See on mul üldjuhul graafikul, kui on oodata signaali. Kui hind homme ei vaju, siis tõenäoliselt MACD histogram tõuseb ja see olekski signaal.
Tasemed. Kolmas laine korrigeerub üldjuhul 23.6-50%. See ei ole reegel. Reegel on, et impulsslaines ei lähe laine 4 laine 1 sisse - selleni on veel piisavalt ruumi. See reegel ei kehti, kui tegemist ei ole impulsslainega, vaid diagonaalidega. Kolmas laine ei saa aga ola diagonaal. Kui see nii läheb, siis peab lugemises midagi väga teistmoodi olema. Päeva küünla vari käiski tegelikult 50% all. Samas alt tuli vastu tõsine ostusurve ja küünal sulgus isegi 76.4% peal - see on küllaltki sobiv tase neljandale lainele, kui kolmas läheb üle 138.2%, kuid ei jõua 161.8%-ni.
Graafikul on ka kanal (1), (3) ja (2) pealt tõmmatuna. Tegelikult on need 3 punkti ka nendel lugemistel, millest ma eespool rääkisin, samad. Kanali toetusjoone "kandmine" on täna veel ilus. Samas, nagu olen siin ka kirjutanud, on sellised tasemed need, millest sageli ühe hooga läbi ei minda - ikka algul põrgatakse tagasi ja siis uue hooga. See tuleneb sellest, et kindlasti on maailmas väga palju selle kriteeriumi alusel ostjaid. Kes jääb hiljem peale, kas ostjad või müüjad - see on näha hiljem.
Mis ma ise mõtlen teha? Laine 4 kuni 5 lubab pea 20-30% tõusu. See oleks tõenäoliselt selle aasta sees (kanali järgi). Kui sellest ka kõike kätte ei saa, siis tasub proovida ikkagi. Üritan vaadata väiksemate ajaperioodide struktuuri sisse-väljaminekuks.
Tegelikult nii analüüs käibki. Asjade, mis alluvad tõenäosusele, puhul ei ole tõsiseltvõetav rääkida, et läheb kindlasti mingit kindlat mustrit mööda. Kui ma siin ka kunagi nii kirjutan, siis tähendab see ikkagi, et see on vaid minu arvates küllalt tõenäoline stsenaarium. Alati on teisi variante - arvuliselt palju, nende tõenäosus on erinev. Kõige selgem ja tõenäolisem on liikumine impulsslaine sees selle impulsslainelises alajaotuses. See on koht, kus on eelistatav kaubelda. Siin olen ma sageli just kirjutanud toimumas olevatest (toimunud, varsti tulevatest) pööretest. Need on kohad, kus on üldjuhul alati mitmeid küllalt tõenäolisi variante. Samas on need kohad, mis aitavad näidata, kus turg on ja kuhu tõenäoliselt suundumas. Kui lugeja ei tegele kauplemisega, siis pole vahet, kas pööre toimub sutsuke varem või hiljem. Kui aga kaubelda, siis peaks ise sarnased analüüsid (kui on analoogne meetod) graafikule kandma ja pidevalt jälgima, mis tasemetel midagi toimub ning mida näitavad indikaatorid.
Jagasin täna Facebookis Stockcharts'i postitust, milles analüüsiti, kas Facebooki viimase aja langust sai (ja kuidas) ette näha. Panin sinna juurde ka oma selle hetke graafiku.
Graafikust niipalju, et mulle sattus Facebook ette nädala lõpus ja alles siis panin ma sellele lugemise. Ideaaliks on graafikut muidugi pidevalt jälgida ja siis seda vajadusel kohandada. Minu graafikule on pandud lugemine nädalate ja päevade (viimane liikumise osa) pildi järgi. Ma nägin vähemalt 2-l inimesel teistsugust lugemist. Ja need pole päris suvalised inimesed, vaid kuuluvad minu arust sarnast metoodikat kasutavate tegelaste (keda ma loomulikult tean) maailma Top 5'de. Seega kindlasti tasub nende mõtteid tõsiselt võtta. Ma kasutasin siin väljendit "sarnast metoodikat", mitte "sama metoodikat". See tähendab, et mul on väike erinevus ja sellele siin toodu graafikul olev lugemine sobib. Küllalt tihti on minu analüüsile lained kuidagi kahtlased ja ei taha selgelt sobida. Siin on asi suhteliselt hästi sobiv. Eks näeme, kuidas läheb. Nende alternatiiv ei ole loomulikult palju erinev. Käimasolev korrektsioon on lihtsalt $10-15 sügavam.
Siis Facebooki päevade graafik ja argumendid ülesse minekuks ja alla tulekuks.
Alumine roheline joon, millest täna allpool oldi, on 200 päeva keskmine. Hakkasin täna mõtlema: ma pole küll kusagil kohanud selle kohta statistikat, kuid ma ei imestaks, kui see on kõige levinum indikaator, millega pullisust-karusust mõõdetakse. Seega selle alla vajumine oleks nagu väga karune näitaja. Samas on paljud analüütikud arvamusel, et paariprotsendine sellest joonest läbiminek ei ole veel lõplik näitaja. Kui nüüd ikkagi peaks üles mindama, siis tänane allpool käimine motiveeris kindlasti väga paljusid seda aktsiat (lühikeseks) müüma. (bear trap)
Mul on graafikul meie kaasmaalase Elderi propageeritud suuna muutmise MACD histogrami lahknevuse kohad. Punane nool alla on pandud MACD-st eemale ja tegelikult oligi 2 signaali. Elderi õpetus on, et kui esimesega oleks mindud lühikeseks, siis sellest positsioonist oleks välja stopitud, kui hind eelmist tippu ületas. Siis oleks uue signaaliga jälle lühikeseks mindud. All olev roheline ring ei ole veel signaal. See on mul üldjuhul graafikul, kui on oodata signaali. Kui hind homme ei vaju, siis tõenäoliselt MACD histogram tõuseb ja see olekski signaal.
Tasemed. Kolmas laine korrigeerub üldjuhul 23.6-50%. See ei ole reegel. Reegel on, et impulsslaines ei lähe laine 4 laine 1 sisse - selleni on veel piisavalt ruumi. See reegel ei kehti, kui tegemist ei ole impulsslainega, vaid diagonaalidega. Kolmas laine ei saa aga ola diagonaal. Kui see nii läheb, siis peab lugemises midagi väga teistmoodi olema. Päeva küünla vari käiski tegelikult 50% all. Samas alt tuli vastu tõsine ostusurve ja küünal sulgus isegi 76.4% peal - see on küllaltki sobiv tase neljandale lainele, kui kolmas läheb üle 138.2%, kuid ei jõua 161.8%-ni.
Graafikul on ka kanal (1), (3) ja (2) pealt tõmmatuna. Tegelikult on need 3 punkti ka nendel lugemistel, millest ma eespool rääkisin, samad. Kanali toetusjoone "kandmine" on täna veel ilus. Samas, nagu olen siin ka kirjutanud, on sellised tasemed need, millest sageli ühe hooga läbi ei minda - ikka algul põrgatakse tagasi ja siis uue hooga. See tuleneb sellest, et kindlasti on maailmas väga palju selle kriteeriumi alusel ostjaid. Kes jääb hiljem peale, kas ostjad või müüjad - see on näha hiljem.
Mis ma ise mõtlen teha? Laine 4 kuni 5 lubab pea 20-30% tõusu. See oleks tõenäoliselt selle aasta sees (kanali järgi). Kui sellest ka kõike kätte ei saa, siis tasub proovida ikkagi. Üritan vaadata väiksemate ajaperioodide struktuuri sisse-väljaminekuks.
Saturday, March 17, 2018
Venemaa seis
Panen kaks Venemaa indeksi graafikut. On variant, et esimene laine on üles valmis ja nüüd tuleb alla laine 2. Alternatiiv on, et tuleb veel uus tipp, mis lõpetab laine (1).
Euroopa finantssektor
Ma ei jälgi eriti Euroopa turul toimuvat. Finantsturu üldiseks iseloomustamiseks on mul juba pea paar aastat EUFN graafik. See on ülesse teinud või tegemas kolmandat lainet. Oluline oleks peale korrektsiooni 4 teha ära veel uus tipp - see kinnitaks, et toimunud tõus ei olnud korrektsioon 2014. aastal alanud langusele (5-ne võib olla ülesse toimunud pikema korrektsiooni lõpp). Vara on küllalt uus, kuid allolev indeks näitab, et reaalne on ka variant, et oleme alles lõpetamas (lõpetati 2014?) lainet B 2007. aasta tipust alla. Euroopa on enesehävituslikul kursil - millegi üle ei saa imestada.
See indeks hakkas huvi pakkuma. Tegin eelviidatul lehel pika graafiku. Selle järgi võime (C) kanti jõuda veel 10-15 aastaga ja siis on 2007-2009 aasta langusele vastav suurem lane: ring-C. Selle lõpp jälle sajandi keskele. Nagu ma olen juba ka kirjutanud: laineteooria järgi on suured langused lõppemas suurte katastroofide ajal. Sinna aega on viidanud graafikuid juba ennegi. Vähemalt Facebookis olen sellest kirjutanud.
Need on sellised "mustad" prognoosid. Üks paljukirutud Euroopa pangaaktsia lubab varianti, et on algamas laine 3 ülesse. Loomulikult peab olema ettevaatlik, arvestades neid eeltoodud sektori graafikuid.
DB ehk maakeeli päris Saksa Pank. Alles oli uudis, et nad peavad suuri palgakulusid tegema, et töötajad laiali ei jookseks. Igal juhul on graafikute järgi võimalik varsti mõneks ajaks algav positiivne liikumine. Pikem graafik konteksti mõistmiseks ja lühem, millelt on näha, kust ma need tasemed võtan.
See indeks hakkas huvi pakkuma. Tegin eelviidatul lehel pika graafiku. Selle järgi võime (C) kanti jõuda veel 10-15 aastaga ja siis on 2007-2009 aasta langusele vastav suurem lane: ring-C. Selle lõpp jälle sajandi keskele. Nagu ma olen juba ka kirjutanud: laineteooria järgi on suured langused lõppemas suurte katastroofide ajal. Sinna aega on viidanud graafikuid juba ennegi. Vähemalt Facebookis olen sellest kirjutanud.
Need on sellised "mustad" prognoosid. Üks paljukirutud Euroopa pangaaktsia lubab varianti, et on algamas laine 3 ülesse. Loomulikult peab olema ettevaatlik, arvestades neid eeltoodud sektori graafikuid.
DB ehk maakeeli päris Saksa Pank. Alles oli uudis, et nad peavad suuri palgakulusid tegema, et töötajad laiali ei jookseks. Igal juhul on graafikute järgi võimalik varsti mõneks ajaks algav positiivne liikumine. Pikem graafik konteksti mõistmiseks ja lühem, millelt on näha, kust ma need tasemed võtan.
Subscribe to:
Posts (Atom)