Sunday, November 27, 2016

Huvitavad graafikud metallidel

Tervitused lõunamaalt!
Kirjutasin neljapäeval teises meedias, et hoolimata sellest, et ümberringi on pea ainult üleskutsed müüa kulda lühikeseks, tasub selles osas väga ettevaatlik olla. Siis käis kulla detsembri futuur täpselt vastu 61,8% korrektsiooni taset. See on tüüpiline tase, millelt tuleb tagasipööre. Hiljem mindi aga veel edasi. Tagasipöördeks on aga hea veel kogu vahemik kuni 76.4%-ni. Sealt edasi muutub aga lugemine, et algul mindi ülesse impulsslainega ning nüüd korrigeeritakse seda, palju vähemtõenäolisemaks.

Kui veetakse graafikutele tasemeid, siis erinevad inimesed lähtuvad erinevatest asjadest: erinevatest lainetest, toetus/vastupanu tasemetest, olulistest ajaloolistest tsoonidest jne. Kui erinevad tasemed kokku langevad (confluence), siis see tase on tugevam. See on ka loomulik, sest seda taset vaatavad paljud erinevaid asju jälgivad inimesed.
Nädala lõpul jäi mulle silma väga tugev kokkulangevus mõlemal põhilisel väärismetallil.

Alustuseks hõbeda futuuri 1h graafik:

Siin peal on keskel olevate numbrite aluseks extension v of c of 2 sees. See osalaine oleks lõpudiagonaal (ED). Rohelise joone esimese puutumise kohalt algas alla osalaine 1, praegu on osalaine 4 uuesti rohelise laine vastu. Lõpudiagonaali sees on 3-sed lained. Siia pildi peale sobiks viimane allatulek tasemeni 1.382. Siis saaks läbi 5 ED osalainet ja peale sellist moodustist peaks tulema järsk hüpe tagasi ED alguseni. Graafiku paremal äärel on veel üks 1.382 tase. See on suvel alanud languse C pikkus suhtesse A-ga. 1.382 on väga hea number selle lõpuks. Siin graafikul pole need jooned väga kokkulangevad. Panen ka päevade graafiku. Seal siis punane 0.764 tase, millest (nagu eespool kirjutasin) allapoole ei oleks hea liikuda (vähemalt pullide jaoks).


Siin on näha, kui lähedal on teineteisele need kaks taset aasta pildil.

Kui hästi võivad kaks taset kokku langeda, näitab kulla ETF. Siin on kaks taset kokku langemas sendi täpsusega. Minu arust pole üks tasemete tõmbamine küll täpselt A ja B peal, kuid ikkagi.


See alumine kokkulangev tase on ka 61.8% tõusust. GLD ei jõudnud veel täpselt selleni, kuid futuur on pea täpselt selle taseme peal. Ka seal on minu arust vaja veel lõpetada viimase osalaine 4 üles ja 5 alla. Minu arust ei ole siis veel põhi päris tehtud, kuigi ka selliseid lugemisi on tehtud - eks nädala algus näitab. Teisipäeval on ka Bradley pööramise koht - kirjutasin sellest ka FB-s mind lugevatele. Praegu on hea jälgida, kui täpselt need ennustused töötavad.


No comments:

Post a Comment