Wednesday, November 12, 2014

Kulla põhi lähedal

Täna saatis Elliott Wave International välja uudiskirja, milles ütleb, et kuld on oma üle-kolmeaastase languse järel põhja tegemas.
Ise kaldun küll arvama, et tuleb veel väike eelmisest põhjast läbivajumine. Igatahes palju allapoole ei tohiks liikumine tehtud põhjast $1130 kandis enam minna.
Põhi sobiks kokku ka EURUSD-s lubava selle aasta märtsis alanud languse lõpuga. Minu arusaamise järgi on EURUSD-s käimas 4(või juba 5) of 5 of 5. Laineteooria kirjeldab, et enne selliseid pöördeid ei pruugi 5. laine enam väga normaalse lõpuni ja tasemeteni minna.
Kulla tõus peaks olema ajaliselt minimaalselt samas suurusjärgus 2011. aastal alanud langusega. Kui toimub ainult selle languse korrigeerumine, siis võiks tõus olla ca 61,8% sellest langusest. Teoreetiliselt on aga ka võimalik, et see kolm aastat oligi kogu langus ja nüüd pannakse suure hooga ülesse kaugustesse. Ise arvan hetkel, et on tõenäolisem, et alla oli (A), nüüd tuleb (B) üles ja seejärel veel (C) alla, mis võiks $ 900-1100 kanti minna. Alles seejärel oleks sobivam suur laine üles. Aga asja tuleb kõrvalt jälgida, siis muutub pilt järjest täpsemaks. Pikemaajalistel (pilguga üle aasta) investoritel oleks praegu aga sobiv aeg kullas pikaks minema hakata.

No comments:

Post a Comment