Saturday, September 24, 2011

Kõvad kukkumised võivad automaatkauplemise jaoks head olla

Viimased paar kuud on võideldud, et saada automaatset kauplemist stabiilselt tööle. Eestis on probleemiks stabiilse interneti olemasolu. Interactive Brokersi (IB) programm kipub siin pea kõigi ühenduste taga kinni jooksma. Samas Soomes sai augusti kuus lastud kauplemisprogrammil virtuaalmasinas Mac'i notes terve nädal ilma probleemideta töötada. Internetiühenduseks oli mobiilse interneti prepaid kaart.
IB puhul on teine "õnnetus" veel see, et seal on igal juhul määratud automaatse programmi sulgumise aeg - seetõttu peab vähemalt 2x ööpäevas muutma sulgumise kellaaega. Selle kohta on küll otsitud igasuguseid lahendusi, kuid mul pole nende suhtes lõplikku kindlust.
Praeguseks lahenduseks on sünkroonse internetiühenduse taga töötav masin, millele saab igast kohast (Win. Mac, Linux) sisse logida, vaadata, mis toimub ja vajalike aegu muuta.
Viimased paar päeva on olnud minu kauplemisvara hõbeda puhul meeletu kukkumine. Statistika ütleb, et sellist langust pole 84. aastast peale olnud. Minu õnneks oli minu algoritm selle languse puhul õigel pool turgu, seega täna õhtuse seisuga, arvestades isegi lõpus toimunud väikest rahunemist, oli kasum ühe futuuri pealt ca $43,000. Eks edaspidise osas on teises suunas liikumise riskid, kuid loodame, et ka selle pealt saab teenida.

No comments:

Post a Comment